04 Ekim 2022

KAVGALI ZİHNİYET

  • PDF
Hemen belirtelim; bu yangında taksirli suçu olan varsa, gerekli incelemelerin ardından tabi ki cezalandırılır. Kaza ise bir daha olmaması için devlet gerekli geniş çaplı önlemleri almalıdır. Bunu görmemek ya art niyettir ya suçu ihale etmektir.
Yukarıda konuşma metni, açık bir şekilde art niyet içermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı bir manifestodur. Sistemle, Cumhuriyet’le, kurucu değerlerle kavgadır.
Mesele yangın faciası değildir. Zira konunun muhatapları değiştirildiğinde aynı mantığın kurulması gerekir. Bir dini cemaate ait olan yurt değil de, diyelim ki sıradan bir kreş olsaydı, bu sözler söylenebilir miydi?
Mesele açık bir şekilde sistem düşmanlığına meşru zemin arayışıdır. Ve maalesef bu zemin yanarak ölen 11 evladımız üzerinden sağlanmaktadır. Madem mesele yangın değil şimdi biz de sözlerin sahibi zihniyetin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile olan kavgasını tartışalım.Türkiye Cumhuriyeti diyorum çünkü sözlerin sahibi bazı hususlarda bizzat devleti suçlamıştır. Ve bu topraklardaki tek devlette, zoruna giden olsa da olmasa da, laik ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’dir.
1/Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir tarihte Kur’an ve din eğitimi/ öğretimi yasaklanmamıştır. Diyanet Teşkilatı kuruluşundan(1924) bu yana bu görevi yerine getirmektedir. İmam hatipler de aynı yıllardan itibaren bu hizmeti vermektedir. Devletten köşe bucak saklanan FETÖ gibi asıl amacı din eğitimi olmayan, devlete sızmak isteyen yapılardır.
2/” Biz ölüyoruz biz suçlanıyoruz, ülkenin sahibi biziz sen değilsin” gibi ifadeler bilinçli bir şekilde topluma nifak tohumu serpmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşı “BİZ” kelimesinde temsil edilir.
Apartman çocukları da temsil edilir, rezidanslarda oturan yeşil sermaye de,
En lüks arabalar, ciplerine binen türbanlı bacılar da,gemisi olan da…
Gemisi olandan ala burjuva mı olur?
3/Evet,Cumhuriyet olmasa o yurt,o çocuklarımız yanmazdı belki de. Çünkü muhtemelen, belki Fransız, belki İtalyan, belki Yunan ülkesine kalacak olan Adana’da o yurt da olmazdı. Tabiki gaybı Allah bilir.
Bizim bildiğimiz 15 senedir bu ülkede AKP’nin tek başına iktidar olduğu,Yanan çocuklar 10-12 yaşında. Doğduklarında da eğitim hayatları boyunca da iktidar hep AKP idi.
Yasama, yürütme, yargı, bütün erkler, bütün bürokrasi, bütün maddi anlamda güçlü vakıflar, STK’lar birçok basın organı hepsi AKP’nin kontrolünde. Cumhuriyet dediğin bunlar zaten.
Şimdi bu çocukları sen yaktın deyip Cumhuriyeti suçluyorsan, ben adresleri verdim, suç duyurusunda bulunabilirsin!
4/FETÖ’ydü, PKK’ydı her ne tür terör örgütü olursa olsun, bunun sorumlusu olarak devleti gösterirsen,” O Kürtlerin üzerine devlet diye baskıyla gittin bu oldu işte. Öldürülen Kürt suçlanan Kürt”dersen haddini aşarsın!
Türkiye Cumhuriyeti de kendinden önce gelen diğer Türk Devletleri gibi bünyesindeki hiçbir etnik kökene zulmetmemiş; öldürülüp suçlamamıştır.
Öldürülen biz,suçlanan biz, Kürt kardeşim de böyle söylüyor”demek PKK’ya zemin hazırlamaktır. Zira bunu Kürt kardeşlerimiz değil PKK söylüyor.
Bölücü zihniyet mağdur edebiyatı yapar! Ezilmiş gibi kendini gösterir ki isyanı haklı görsün!
Siyasal İslam’ın potasında milliyetçiliğin erimesine asla izin verme, hele ki sen ülküsü olan kardeşim, vatanını, sistemini, toprağını koru.
Çıkar ortaklarına,bir iki kişinin menfaatine geleceğini emanet etme!İ
Yİ DÜŞÜN! Kalın Sağlıcakla!
trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde