Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı OSKİ Genel Müdürlüğü’nün Altınordu ilçe merkezinde başlattığı 101 kilometrelik altyapı çalışması devam ediyor.
Şehir altyapısının yeniden inşa edileceği proje, Altınordu’da zaman zaman su kesintilerine yol açarken yapılan açıklamada, Ramazan ayı boyunca akşam saat 16.30’dan itibaren kazı çalışması yapılmayacağı belirtildi.
ÇALIŞMALARI 11 EKİP YÜRÜTÜYOR
Altınordu ilçesinde bugüne kadar yapılan en büyük altyapı yatırımı olarak bilinen, 33 milyon 570 bin TL değerindeki 101 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapı yatırım projesi tüm hızıyla devam ediyor. Avrupa Birliği Hibe Fonu kapsamında inşasına başlanılan projede çalışmaları 11 ekip yürütüyor.
Altınordu ilçesi Şahincili ve Selimiye Mahalleri’nde projelendirilen içme suyu depolarının inşaatlarına başlanırken; Selimiye, Bahçelievler, Yenimahalle, Bucak ve Şarkiye Mahalleleri’nde 2 bin metrelik içme suyu hattı inşaatı; Şirinevler, Şahincili ve Durugöl Mahalleleri’nde ise kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmasının 800 metresi tamamlandı.
“SU KESİNTİLERİ DOLAYISIYLA VATANDAŞLARIMIZDAN HASSASİYET BEKLİYORUZ”
Zaman zaman bazı aksaklıkların ortaya çıktığı dev projede su kesintilerinin yaşanması üzerine bir açıklama yapan OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, “ Kazı çalışmaları nedeniyle zaman zaman bazı ana ve ara yollar kapanabiliyor, içme suyu hatlarında yaptığımız boru yenileme çalışması dolayısıyla da lokal su kesintileri yaşanabiliyor. Bir mağduriyet söz konusu olabiliyor, vatandaşlarımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz. Yatırımlar sona erdiğinde Altınordu’da halkın ihtiyaçlarına cevap verebilen, Avrupa standartlarına uygun bir altyapı inşa edilmiş olacak” dedi.
RAMAZANDA 16.30’DAN SONRA KAZI ÇALIŞMASI YAPILMAYACAK
Ramazan ayı boyunca içme suyu noktasında halkı mağdur etmemek için çalışma programında değişikliğe giden OSKİ ekipleri, akşam 16.30’dan sonra kazı çalışması yapmayacak.
2017 yılının ortalarında bitirilmesi hedeflenen proje kapsamında; 71 kilometre içme suyu hattı, 30 kilometre de kanalizasyon hattı inşa edilecek.