İstanbul Tuzla'da yeni kurulan tuzla Ordulular Derneği (TODER 52) Tuzla'da ve İstanbul'un çeşitli semtlerinde yasayan Orduluları, Pazar günü Tuzla şelale kafede bir kahvaltı programında buluşturdu.
Dernek yöneticileri derneğin yeni kurulmasına rağmen, organizasyonun gayet başarılı olduğunu belirttiler...
Yönetim kurulu, derneğin yeni kurulduğunu belirterek, TODER 52 nin bugüne kadar görülen dernekçilik anlayışından farklı bir uygulama içinde olacağını söylediler...
Sosyal aktivitelerin yoğun olacağını ve dernekçiliğin kahve kültüründen uzak olması gerektiğinin altını çizen TODER 52 yöneticileri, İstanbul Tuzla'da yaşayan onbeşbin Orduluya ve İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yasayan Ordululara Zaman içinde ulaşıp İstanbul ve Tuzla'da ki Ordu bütünlüğünü sağlayacaklarını da belirttiler..
Yönetim kurulu, "Amacımız tüm Ordulu kardeşlerimize ulaşmak, bir çatı altında buluşmak, kaynaştırmak , kültürümüzü yaşatmak, sorunlarımızı birlikte çözmek, genç nesilleri örf ve ananelerimize uygun yetiştirmek faaliyet alanlarımızdır" dediler...
Tuzla TODER 52 yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor...
BAŞKAN: Yakup Şenol
Yönetim kurulu üyeleri:
Öner Alkan
Murat Kale
Savaş Karaoğlanoğlu
İlhan Çöpoğlu
İrfan Demir
Vedat Güler
Berkan Şener
Salih Çek
TODER52 yöneticilerini ve emeği geçenleri kutluyoruz...
Haber Merkezi