24-25 Mayıs tarihlerinde kutlanacak olan Ahilik Haftası etkinlikleri iç Ordu Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ve yönetimi 20 ilçeyi karış karış gezerek Ahiliğin özünü ve manevi kültürünü anlatıyorlar. Bu yıl Ünye ilçesinde kutlanacak olan Ahilik haftası etkinlikleri nedeniyle bir haftadır çalışmalarını aralıksız sürdürüldüğünü açıklayan Ordu Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Aydın Bostancıoğlu yaptığı açıklamada; ”Her yıl kutlamakta olduğumuz Ahilik haftası etkinliklerini bu sene 24-25 Mayıs tarihinde Ünye ilçemizde kutlayacağız. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte dün de Ulubey, Gölköy ve Gürgentepe ilçelerimizdeki odalarımızı gezerek yapılacak çalışmalarımız hakkında istişarelerde bulunduk. Oda başkanlarımıza Ahi Evran heykelcikleri takdim ederek Ahiliğin özünü ve manevi kültürünü anlatıyoruz. Ahiliği ve ilkelerini geliştirmek ve yaygınlaştırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi. HABER-MUHARREM GÖÇ