Fatsa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ( Kız Meslek Lisesi ), Ordu İş-Kur İl Müdürlüğü işbirliği ile “Aşçı yardımcılığı kursu ” açıyor.
% 50 istihdam garantisi ile açılacak olan meslek edindirme kursunda 3. Seviye Aşçı Yardımcısı Belgesi verilecektir.
Başvuruda bulunacak adayların bilgi edinmek için Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile irtibat kurabileceklerini belirten okul yönetimi, özellikle meslek edinmek isteyen bireyler için oldukça faydalı bir kurs olacağını kaydetti. Mesleki eğitim kurslarına katılacak olanlarda aranan şartlar ise, İş-kur’a kayıtlı işsiz olması, 15 yaşını tamamlamış olmak, mesleğin gerektirdiği özelliklere sahip olmak ve emekli olmamak olarak kaydedildi. Kayıt için gereken belgeler ise, kimlik fotokopisi, Adres, irtibat telefon numarası, mezuniyet bilgisi olarak açıklandı. YENİ HABER