Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Müslüman Suriyeli kardeşlerimiz ve Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası ile ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir kez daha toplantı gerçekleşti. Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen toplantıda Ak Parti Ordu Milletvekili Av.Oktay Çanak’da katıldı. Bir savaş ortamında bulunan ve her gün bomba tehdidi ile yaşayan Müslüman Suriyeli kardeşlerimiz ve Bayırbucak Türkmenleri için yaklaşık bir ay önce Belediyemiz organizasyonunda sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla un ve çocuk paketi kampanyası başlatılmıştı. Fatsa ziyareti kapsamında Belediyemizde bulunan ve toplantıya katılan Ak Parti Ordu Milletvekili Av.Oktay Çanak’da başlatılan bu yardım kampanyasını takdir ile karşıladı ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine duyarlılıklarında dolayı teşekkür etti.
“KAMPANYADA ARTIK SONA GELİNİYOR”
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ise yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine desteklerinde dolayı teşekkür ederek, “Artık kampanyamızın yavaş yavaş sona geliyoruz. Müslüman Suriyeli kardeşlerimiz ve Bayırbucak Türkmenleri için yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız varsa bir an önce yardımlarını Ziraat Bankası’nda açılan hesaba yatırsınlar. Şuana kadar yapılan yardım 4 tır’a yaklaştı. Bu yardım kampanyasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Müslüman Suriyeli kardeşlerimiz ve Bayırbucak Türkmenlerimizin bulunduğu bölgede birçok ihtiyaç kalemleri var ama bizlerden istekleri ekmeğe ihtiyaçlarının olduğu için un yardımında bulunacağız. Ayrıca çocuk yardımı paketi yapacağız. Bu yardımı İHH aracılığı ile oradaki kardeşlerimize ulaştıracağız. İnşallah tır’larla kampanya bitimi buradan yardımları göndereceğiz.” dedi.