Vali İrfan Balkanlıoğlu, Durugöl Güreş Eğitim Merkezi’nde kalan sporcularla akşam yemeğinde bir araya geldi.
Yemekte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Güreş İl Temsilcisi Erdal Erbaş ve sporcularla bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu, tesisi gezerek bilgi aldı ve bir süre sporcularla sohbet etti.
“Burada sahip olduğunuz imkanlara bir çok arkadaşınız sahip değil” diyerek, sözlerine başlayan Vali Balkanlıoğlu, “Yetersiz besleniyor, daha kötü koşullarda kalıyorlar. Ama siz sporla ilgilendiğiniz için sizin her şeyiniz kalori hesabına göre ve daha düzgün olmalı. Sürekli eğitim yaparak, hoşça vakit geçiriyorsunuz. Bugünlerin kıymetini bilin” diye konuştu.
Vali Balkanlıoğlu, ”Ordu’da zamanında çok meşhur pehlivanlar yetişmiş. Tokat ve Samsun da pehlivan yatağıdır. Sizlerden çok başarılı güreşçiler çıkacaktır. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
Vali İrfan Balkanlıoğlu, daha sonra sporcularla tenis oynadı.