Aday listelerinde uzun zamandır Fatsalı bir isimin bulunmamasına serzenişte bulunan vatandaşın umudu AK Parti’nin 1 Kasım listesiyle yeniden filizlendi.
7 Haziran seçimleri için açıklanan listede yer alamayan Fatsalı aday adaylarının üzüntüsünü yaşayan vatandaşlar; “Fatsa’nın derdini, sıkıntısını bilen bir aday gösterilmesini cani gönülden istiyorduk” yorumlarında bulunmuşlardı.
Alınan erken seçim kararıyla bir kez daha umutlanan Fatsalı vatandaşlar, 1 Kasım Ordu Milletvekili Aday listesinde 2 Fatsalı isimle karşılaştı.
Fatsalı olarak 4. sıra adayı Ergün Taşçı ve 5. Sıra adayı Mehmet Kara’nın listede bulunduğunun açıklanmasıyla birlikte umutlandıklarını beyan eden vatandaşlar; “Listede bir Fatsalı olsun isterken iki isim yazıldı. Bu da bizi oldukça memnun etti. Adaylarımızın milletvekili seçildikleri takdirde Fatsa’nın sorunlarına hakim olmasını ve ilçemize faydalı olmasını istiyoruz.” yorumlarında bulundular.