Karadeniz uyum harekatı kapsamında Kocaeli Gölcük’den Karadeniz turuna çıkan TCG Barbaros Savaş Gemisi Fatsa açıklarına demir attı. TCG Barbaros Savaş Gemisi Komutanı Deniz Kurmay Yarbay Mehmet Aytekin ve Deniz Binbaşı Ramazan Görgü Fatsa ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanlığımızı da ziyaret ettiler. TCG Barbaros Savaş Gemisi Komutanı Deniz Kurmay Yarbay Mehmet Aytekin ve Deniz Binbaşı Ramazan Görgü’yü Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Erişmiş kabul etti. TCG Barbaros Savaş Gemisinin Karadeniz uyum harekatı kapsamında Gölcük limanından ilk olarak Samsun'a geldiği ve Samsun'dan da Fatsa'ya geldiği öğrenildi. TCG Barbaros Savaş Gemisi Fatsa ziyaretini ardından Zonguldak Ereğli'ye hareket edeceği öğrenildi.
Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Erişmiş nezaket ziyaretlerinden dolayı TCG Barbaros Savaş Gemisi Komutanı Deniz Kurmay Yarbay Mehmet Aytekin ve Deniz Binbaşı Ramazan Görgü’ye teşekkür etti. TCG Barbaros Savaş Gemisi Komutanı Deniz Kurmay Yarbay Mehmet Aytekin Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Erişmiş’e günün anısına bir denizci şapkası hediye ettiler.