Çanakkale Zaferinde büyük rol oynayan TCG Nusret Mayın Gemisi Karadeniz Limanlarını ziyaret kapsamında Fatsa İskelesi’ne demir attı.
TCG Nusret (N16) mayın gemisi sabah saatlerinde vatandaşların ziyaretine açıldı. Gemi komutanı Deniz Yüzbaşı Burak Kandaş ile TCG Ödev Komutanı Deniz Kıdemli Üstteğmen Serhan Bilgin Fatsa Belediyesine bir ziyaret gerçekleştirdiler.
Komutanları Belediye Başkan yardımcısı Fatih Erişmiş ağırladı. TCG Nusret (N16) Mayın Gemisi’nin Çanakkale Savaşı’nın 100.yılı nedeniyle Çanakkale Deniz Zaferi’ni halka anlatmak maksadıyla Karadeniz Limanlarına ziyaret gerçekleştirdiği bildirildi. Fatsa belediye başkan yardımcısı Fatih Erişmiş nezaket ziyaretlerinden dolayı Gemi komutanı Deniz Yüzbaşı Burak Kandaş ile TCG Ödev Komutanı Deniz Kıdemli Üstteğmen Serhan Bilgin’e teşekkür ederek, “TCG Nusret mayın gemisi Çanakkale zaferinde büyük görev gerçekleştirdi. Bu zaferin önemli noktası da boğazı geçerek İstanbul'a ulaşmak isteyen düşman donanmalarına karşı döşediği mayınlarla 'dur' diyen bir zafer gemisi olan TCG Nusret mayın gemisidir. Bundan dolayıdır ki bu ismin ve hatıranın bizler için büyük bir önemi vardır. Bu ismin yaşatılması da tarihe önemli bir saygıdır" diye konuştu.