Özel Dolunay İlkokulu-Ortaokulu tarafından düzenlenen “Berat Kandili Gecesi ‘’ velilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Gece tek kelimeyle muhteşemdi.
Gecenin açılış konuşmasında okul müdürü Orhan IRMAK : “Peygamber Efendimiz’in rahmeti ve şefkati sayesinde, Cahiliye Devrinde diri diri kız çocuklarını toprağa gömen insanlardan, karıncayı bile incitmeyen abidevi şahsiyetler meydana gelmiştir. Yirmi yıl gibi uzun bir zaman İslam’ın en azılı düşmanları olan Ebu Süfyan, Hind, İkrime bin Ebu Cehil’in Efendimiz’in (s.a.v) engin şefkati ve rahmeti sayesinde sahabe olma şerefine ermişlerdir.
Allah insanı “eşrefi mahlukat’’ olarak yaratmıştır. Peygamber Efendimiz, insana insan olduğu için değer vermiştir. Bize de üstünlüğün takva ile olduğunu bildirmiştir. Hiçbir zümrenin, hiçbir ırkın, hiçbir milletin birbirine üstünlüğü olmadığını biz ondan öğrendik.
Allah’ın ve O’nun şanlı elçisinin rahmeti hepimizin üzerine olsun. ‘‘Berat Kandili’’ inşallah ümmeti Muhammed’in beraatine vesile olsun.” dedi.
Geceye Anasınıfı öğrencilerimiz Kuran-ı Kerim okuma ve Oratoryo ile, 1. Sınıf Öğrencimiz Vedia ATA 40 Yaşındasın şiiriyle, 2. Sınıf öğrencilerimiz Mevlana gösterisiyle katıldılar. En çok beğeniyi ise 3. Sınıf öğrencilerimizin hazırlamış olduğu Hz. Hamza’nın şehadeti ve Vahşi’nin Müslüman oluşunu anlatan tiyatro aldı. Gecemiz ödül töreniyle sona erdi.
Gecede yaklaşık 160 öğrenci görev aldı. 74 öğrenci 40 Hadisi ezberledikleri için, 38 öğrenci salavat yarışmasındaki derecelerinden, 33 öğrenci okul içi bilgi yarışmasındaki üstün başarılarından, 21 öğrenci Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin yapmış olduğu sınavdaki derecelerinden, 9 öğrenci Peygamberimize mektup ve şiir yarışmasındaki derecelerinden dolayı,6 öğrenci Kuran-ı Kerim okumadaki derecelerinden dolayı, 6 öğrenci yardımseverlik konusunda okulumuzda farkındalık oluşturdukları için ödül aldılar. Toplamda ise 187 öğrenci ödül aldı.