Fatsa’da her yıl geleneksel olarak kutlanan Mayıs yedisi etkinliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Vatandaşlar bu günde etkinliklerini deniz kenarına giderek, piknik yaparak ve sahilde seyyar satıcılardan alış veriş yaparak kutlayacak. Deniz kenarında özellikle 7 dalgadan atlayarak, ayaklarını denize sokarak şifa bulacaklarına inanan vatandaşların deniz kenarına akın etmesi bekleniyor. Bu yılda Fatsalılar geleneğini kutlamak için önceki yılları aratmayacak gibi. Dünden itibaren seyyar satıcıların sahil kesiminde hazırlıklarını sürdürdükleri görüldü. Siyasilerimizin de böyle bir geleneği değerlendireceğini biliyoruz. Temennimiz kazasız belasız bir gün geçirerek Fatsalıların bu etkinliği birlik ve beraberlik içinde kutlamasıdır.