Çamaş Kaymakamı Hasan GÖKPINAR ‘ın talimatlarıyla, Ordu İş Kur İl Müdürlüğü ile Çamaş Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu açıldı. 20 kursiyerin devam ettiği kurs sonunda kursiyerlerin, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, bakımevlerinde, hastanelerde ve huzurevlerinde istihdam edilmeleri planlanmaktadır.
Çamaş Kaymakamı Hasan GÖKPINAR ; kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin bir kısmının Çamaş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanıp, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘’Temiz Evim Projesi’’ kapsamında Çamaş İlçesindeki bakıma muhtaç, özellikle yalnız yaşayan 65 yaş ve üzerindeki yaşlılarımızın evde bakımında 6 ay süreli istihdam edileceğini belirtti.