Haber : Muharrem GÖÇ Fatsa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Ayaz; İyi Tarım Uygulaması (İTU) yapan üreticilerimizin destekleme ödemesinden faydalanabilmeleri için 03.02.2015 tarihinden itibaren 17.03.2015 günü mesai bitimine kadar müracaatlarını yapmalarını istedi. Ayaz; “İyi Tarım Yönetmeliğine göre bireysel veya örtü altında İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ no: 2014746) gereğinde İTUD (İyi Tarım Uygulamaları Desteklemesi) başvuru dilekçesi ile ÇKS (Çitçi Kayıt Sistemi) ye kayıtlı oldukları müdürlüklere başvurmaları gerektiğini” söyledi Ayaz ayrıca, “Çiftçilerimizin başvuru dilekçe ekinde; 01.01.2014 ile 31.12.2014 tarihleri arasında düzenlenen ve 2014 yılında geçerli olan İTU sertifikası ile birlikte Ek-5’e uygun olarak yetkilendirilmiş kuruluşlarca düzenlenmiş İTU sertifikası ekini, 2014 yılına ait ÇKS belgesini, örtü altı için Ek-6’ya uygun olarak hazırlanan ÖKS (Örtü Altı Kayıt Sistemi) belgesini başvuru dosyasında ibraz etmelidirler” dedi