Haber : Muharrem GÖÇ
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelliler Destek Programı kapsamında finansa edilen, Ordu Valiliği Koordinatörlüğünde yürütülen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Ordu Spor Görme Engelliler Derneği ortaklığında “ENGEL TANIMIYORUZ” Projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Engelli Destek Programı kapsamında hazırlanan “Engel Tanımıyoruz” Projesi ile engelli vatandaşların hayata sarılmaları, geleceğe güvenle bakmaları, farkındalık yaratmaları ve engellilerin sosyal hayata katılmaları, engelsiz bireylerin de engellilerin nasıl yaşadığını daha iyi anlamalarının sağlanması hedefleniyor.
Fatsa Dumlupınar Kapalı Spor Salonu’nda yapılan etkinliklere, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Daire Müdürleri, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra projeyi ortaklaşa yürüten birimlerin yetkilileri katıldı.
Etkinliklerde, Okçuluk yarışması, Futsal, Goalball gibi Görme engelliler spor müsabakasından oyunlar oynandı. Fatsa protokolü ile yapılan müsabakalarda görme engelliler, engelleri aşarak protokolü değişik skorlarda mağlup etti.
Etkinliklerin sona ermesinin ardından sporculara Kaymakam Mehmet Yapıcı tarafından madalyaları verildi.
Madalya törenin ardından bir açıklama yapan Kaymakam Yapıcı, “3 Aralık Dünya Engelliler günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyleyerek, “Dünya’da hiç kimse engelli değildir. Engelli olan aslında beyinlerimizdir. Engelli olmayanların beyinleri engeli görür” dedi. Programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere tek tek teşekkür etti.
Etkinliklere, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda Sami Yücel Eğitim Uygulama Okulu Müdürlüğünce düzenlenen müzikli yemek programı ile davam edildi. İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem Öztürk solona gelerek engelli öğrenciler ile doyasıya oynayarak moral motivasyonun da bulundu..