21 Kasım Cuma günü sağanak şeklinde başlayıp gece şiddetini artıran yağmur, özellikle İlçemizde Evkaf ve Dolunay mahallelerine zarar verdi. Bir çok evin bodrum katlarını su basarken Evkaf mahallesinde bulunan Jandarma Komando Bölüğü ve Dolunay Mesleki ve Anadolu Lisesi bahçelerine aşırı derecede su birikintisi meydana geldi. Meyilli olan yollarda ise suların yollardaki parke taşlarını söktüğü görüldü.
Dolunay mahallesinde ise Hünkar restoran da dahil olmak üzere bir çok işyerinin bodrum katlarını su bastı. Rögarların tıkanması nedeniyle ise şehir içini su bastı araçların ve vatandaşların güçlükle ilerleyebildiği görüldü.
Belediye ekiplerinin tam seferber olduğu çalışmalarda yağmurun biraz yavaşlaması nedeniyle Ordu Büyükşehir ve Fatsa Belediyesi ekipleri tam kadro ile çalışmalarını sürdürdü.