Haber : Muharrem GÖÇ
Fatsa YeniHaber gazetesi imtiyaz sahibi Yavuz Selim Eser ve Fatsa TRT muhabiri Muharrem Göç, Basın İlan Kurumu (BİK) Ordu Şube Müdürü Çetin Oranlı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.
Çetin Oranlı ziyaretimizde “Bizim amacımız gazeteleri, gazetecileri kontrol etmek değil. Bizim amacımız, çok sesliliğe katkıda bulunmak, gazetelerin güçlü olmasını sağlamak için buradayız ve bu sebeple de hep yanınızda olacağız. Gazetelerimiz daha iyi ve kaliteli çıkmalarını, ekonomik olarak daha bağımsız olmalarını ve daha iyi habercilik yapmalarını istiyoruz. Bugün gerçekten Ordu’muzda bir bütün olarak onu görüyoruz. Mizanpaj olarak da, kağıt olarak da, baskı olarak da ciddi adımlar atıldığını görüyoruz. Ben inanıyorum ki Ordumuzda gazeteler her gün daha üst seviyeye çıkacaklardır. Yerel gazeteciliğin ilimizde gelişmesi, memleketimize faydalı olması için çaba gösteriyoruz.” dedi.
Oranlı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Eser ve Göç’e teşekkür etti.
Yavuz Selim Eser’de “Kanunlar çerçevesinde yürüttüğünüz bu görevde karşılaştığımız sorunların aşılmasında kurumunuz olarak her zaman desteğinizi gördük. Bu konuda başta siz ve diğer çalışan arkadaşlarınız olmak üzere bizlerde sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.