Haber : Muharrem GÖÇ
Fatsa Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün (Ram) kurucu müdürü olarak uzun yıllar başarılı hizmetlerde bulunan Veysel Cengiz; Milli Eğitim Bakanlığı’nın 10 Haziran 2014 tarihinde çıkardığı “Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesi” ne ilişkin yönetmelikle okul müdürlerinin performans değerlendirmesi sonucu yeterli puan alamadığı gerekçesiyle müdürlük görevinin sona ermiş olması nedeniyle kendi isteği ile Ünye Ram müdürlüğündeki görevine başlamak üzere 17.11.2014 Pazartesi günü Fatsa Ram görevinden ayrıldı.
Başarılı bir eğitimci olan Veysel Cengiz’in ilçemizden ayrılışı sevenlerini üzdü. Fatsa Eğitim camiası seni hiçbir zaman unutmayacak.
Sosyal medyada da kendini güzel bir şekilde tarif etmişsin. Fatsa kamuoyu seni yakından tanıyor. Gerçekten değerlerine, ilkelerine, hassasiyetlerine bağlı kalarak, hiçbir kişisel çıkar ile eş tutulamayacak, “Halka Hizmet, Hak’ka Hizmettir” düsturunu şiar edinerek bu mesleği yürüttün.
Fatsa RAM’da görev yaptığın süre içinde, özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinin geliştirilmesi çabasında, sana destek veren tüm çalışma arkadaşların, Fatsa adliyesi mensupları, okullarda görev yapan özel eğitim ve rehber öğretmenlerin, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışmış ve halen çalışan tüm değerli arkadaşların, Çamaş, Çatalpınar, Korgan, Kumru, Aybastı ve Kabataş ilçelerinde beraber çalıştığın yönetici ve öğretmenler, özel eğitim kurumları yönetici ve öğretmenleri, acizane dertleri ile dertlenmeye çalıştığın bütün engelli kardeşlerin ve aileleri, çalışmalarınızdan halkı haberdar eden basın mensubu arkadaşların, özetle tüm dostların seni unutmayacak. Önemli olan “Kubbede hoş bir seda bırakmaktır” Yeni görevinde başarılar dileriz. Güle güle sayın Cengiz, seni unutmayacağız.