Haber : Muharrem GÖÇ
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete intikalinin 76 ncı yıl dönümü olan 10 Kasım ilçemizde düzenlenen törenle anıldı.
Atatürk Anıtı önünde başlayan anma törenine; Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Garnizon Komutanı P.Bnb. Salih Gödek, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Selim Berber, Jandarma Komutanı J.Bnb. Halit Gülten, Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaş katıldı.
Saat 08.50’de Kaymakam Mehmet Yapıcı, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Salih Gödek, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, siyasi partiler ve dernekler tarafından anıta çelenkler sunuldu. Saat 09.05 geçe sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu. Törene katılanların yanı sıra çevredeki vatandaşlar da sirenlerin çalmasıyla araçlarından inip saygı duruşuna geçti. Bu esnada göndere çekilen bayrak daha sonra yarıya indirildi.
Porotokol mensupları tarafından Hükümet Konağı önünün de sona eren programa Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında devam edildi. Fatsa Cahit Zarif Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program günün anlam ve önemini belirten konuşma, Orotoryo, Atatürk konulu sinevizyon gösterisi, Tiyatro ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylenmesi ve açılan serginin gezilmesi ile sona erdi.