Haber : Muharrem GÖÇ
Bolaman eşraflarından Mehmet Önal’ın oğlu, tüccar Ali Önal Bolaman’da Cumartesi günü saat 15:00 sularında Hami D. tarafından silahlı saldırı sonucu vurularak hayatını kaybetti.
Bolaman Liman kıraathanesinde dinlenmek için giden fındık tüccarı Ali Önal’ın yanına gelen ve aralarında hiçbir husumet olmadığı söylenen Hami D’ın (76) yedi el ateş etmesi sonucu Ali Önal’ın ağır yaralandığı ve Fatsa Devlet Hastanesine kaldırılırken yolda hayatını kaybettiği öğrenildi.
Fatsa Devlet Hastanesi morgundan alınan Önal’ın cesedi geniş kapsamlı araştırma yapılmak üzere nöbetçi savcılık tarafından Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Gerekli otopsinin yapılarak Pazar akşamı Bolaman’da bulunan evine getirilen cenaze 27 Ekim Pazartesi günü Bolaman Merkez camiinde kılınan öğle namazına müteakip Palazlı’daki aile kabristanlığına defnedildi.
Silahlı saldırıyı gerçekleştiren 76 yaşındaki Hami D’nin olayın hemen ardından kendiliğinden Bolaman Jandarmasına teslim olduğu ve yaptığımdan pişmanım dediği öğrenildi.
Olayla ilgili basında çıkan asılsız haberlere tepki gösteren Önal ailesi, bu tür kulaktan dolma haberlere kesinlikle inanılmamasını isteyerek çıkan haberlerin kesinlikle yalan olduğunu söylediler. Zaten sanık şahıs vurma sebebini bakışlarından tahrik oldum, vurdum demiş olmasına rağmen sokak ağzı ile yapılan yalan haberlerin kendilerini üzdüğünü söylediler.
1,5 yıldır Almanya’da ilik kanseri nedeniyle 2,5 ay önce hayatını kaybeden diğer oğlumuz İsmail’in üzüntüsünü yaşarken bu olayın vuku bulması bizleri çok üzmüştür. Allah hiçbir aileye böyle acılar yaşatmasın diyen Önal ailesine Yenihaber gazetesi olarak Allah’tan sabırlar, hayatını kaybeden Ali Önal’ında mekanı cennet olsun.