Haber : Muharrem Göç
Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen 29 Aralık’ta yapılacak olan 5. Olağan Genel Kurul’da Fatsa İlçe Başkanlığına yeniden aday mısınız? Sorusuna açıklık getirdi. Daha henüz çok erken. Kesinlikle kişisel hesaplar, kişisel kaygılar peşine düşmemek lazım . “Bizim bu yapıdaki en büyük bize yol gösterici Genel Merkezlerimizdir. Genel merkezlerimizle de uyum için de olan Fatsa ilçe teşkilatımızı da sizler yakinen tanıyorsunuz” dedi. Bundan sonra ki süreci hep beraber değerlendireceğiz, en doğruyu, en güzeli bulmaya çalışacağız. Kırılmalara, darılmalara mahal vermemeye çalışmayacağız dedi. Takdir edersiniz ki kongrelerde otuz asil otuz yedek listeler oluşur. Gönül ister ki bütün arkadaşlar listelerde yer bulabilsin. Böyle bir imkan olmuyor. Çünkü bunun üç yıllık çalışma süresinde kriterler oluşuyor, ona göre de değerlendirmeler muhakkak ki olacaktır . Biz hep şunu yaptık. Biz listeye koyamadığımız arkadaşlarımızla da hiçbir zaman irtibatımızı kesmedik. Hep Fatsa’nın evladı Fatsa’nın insanları olduğumuzu hep hissettirdik. Birlikte arkadaş, dostluk ilişkilerimizi devam ettirdik. Siyaset uzun soluklu bir maratondur dedi.
Fatsa da yapılmış ve halen devam eden birçok hizmette bir şekilde emeğimiz vardır diyen Sözen; “Gelecekte bizde şöyle bir anlayış yoktur. Her dönem birbirinden kopuk bir dönem değildir. 2001 yılında kurulan partimizin aktörleri belki bu gün yoklar. Önümüzdeki yapılacak seçimde belki başka aktörler olacak ve kongrelerde başka aktörler çıkacaktır, bunlar olan şeylerdir, doğal şeylerdir. Bunu hazmetmek lazım” dedi.
Ben iki dönem tek başına ilçe başkanlığına aday olmuş, On yedi aydan fazla atama dönemi geçmiş toplamda yedi buçuk yıl onurla bu görevi taşıyan birisi olarak her şeyin rahatı ve huzuru içerisindeyim. Hiçbir zaman geçmiş kongrelerde ben adayım demedim. Bunu arkadaşlarımız, genel merkezimiz bir kanaat koydular ortaya görev bize düştü diyerek görevden kaçmadık. Şimdiki süreç içerisinde benim de söyleyeceklerim olacaktır. Tatbiki daha çok erkek, süreç içerisinde bütün arkadaşlarımızla bir değerlendirme yapacağız, o değerlendirme neticesi kamuoyuna net bir şekilde bildirilecektir. Neticede ben arkadaşlarımla beraberim. Bizimde teşkilatımızın isteği doğrultusunda tek listelerle kavgasız ve gürültüsüz seçimlere gitmektir. Birisi gelir aday olmak istiyorsa olabilir. Olamazsınız diyemezsiniz. Buda demokratik olmaz. Tek liste ile sulh ve sükûneti sağlayarak seçime gidiliyorsa doğrusu da budur. Şu anda başka liste kimse ortaya koyamazsınız derseniz buda yanlış anlaşılmalara sebep olur. dedi.