Haber : Muharrem Göç
İlk kez bir anne olarak sesini duyurmak için 1990 yılında TRT’de yayınlanan ve Ertürk Yöndem’in sunduğu PERDE ARKASI programı çekimi için ekip ile gittiğimizde tanımıştın o aileyi ve anneyi. Ara sıra fırsat buldukça da ziyaret ederdim kendilerini. Şükrü (46), Öznur (42) ve Zafer ( 36) adlı bedensel özürlü üç çocuğu ile yaşam mücadelesi veren Ayşe Tarakcıoğlu (70) "yıllarca sakat çocuklarıma bakıyorum, yine şükredip Allah´dan onlarının sağlıklarını istiyorum" demişti.
Üç ayda bir verilen sakatlık ve bakım paraları ile hayatlarını idame ettirdiklerini söylüyordu Ayşe Tarakçıoğlu, yetkililerden tek isteği "kışın şehirde oturabileceğimiz muhafazalı bir ev ile yazın köyümde evimin önüne kadar gidebilecek bir yol istiyordu. Yol olmadığı için çocuklarım hasta olunca ulaşımın sağlandığı yere kadar sırtımızda götürmek zorunda kalıyoruz" diyordu
Ayşe annenin bedensel özürlü Şükrü Tarakcıoğlu´da, ben 2000 yılına kadar normal bir insan gibi koltuk dayakları ile yürüyebiliyordum. 2000 yılından itibaren oturak kaldım. Yetkililere söylüyorum bizi bir ziyaret edin diyorum. Bakıyorum bakıyorum gelmiyorlar. Bizim evimiz ahşap olduğu için üşüyoruz , kışın çok soğuk oluyor, eline kırbaç almış bir insanın nasıl karşısındakini kırbaçlıyorsa bizde soğuğa karşı kırbaç yemiş insanlar gibiyiz ve bazen bu durumlardan öbür dünyaya gitmeyi bile düşünüyorum. Allah anneme sağlık versin, oda olmasa üç bedensel özürlü kardeşler olarak bizlerin durumu perişan olur diyordu,
Ve Ayşe Tarakçıoğlu 10 gündür beyin kanaması nedeniyle Samsun Tıp Fakültesinde tedavi görüyordu. 11 Ekim 2014 Cumartesi günü Hakkın rahmetine kavuştu. Üç özürlü yavrular yetim kaldı.
Allah geride kalan yavrulara sabırlar versin, mekanın cennet olsun Ayşe Tarakcıoğlu anne…