Haber : Muharrem Göç
Bolaman Yenipazar mevkiiinde oturan ve eşi ile birlikte kanser tedavisi gören Atilla Yerebasmaz, sorunlarının çözümü için muhatap olacak bir makam bulamadığı için isyan etti.
Yerebasmaz, “Mahallemizde halkın tabiri ile tokalak (deniz salyangozu) işleyen Nam Su Ürünleri fabrikası var. Bu fabrika işlediği tokalaklardan çıkan bağırsak ve dış kabuklarını fabrikalarının önüne bırakmaktadır. Rüzgar estiğinde mahallemizi pis bir koku sarıp nefes almakta bile zorlanıyoruz. Ben ve eşim kanser tedavisi görüyoruz. Evimizin önünde oturamıyoruz. Bu konuda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü, Ordu Büyükşehir ve Fatsa Belediyesini aradım. Ancak hepside topu birbirlerine attılar. Ben yetkiliyim, sen yetkisizsin demesinler. Biz sorunumuzun çözülmesini istiyoruz. Büyük başkan hem siyasi, hemde kurumsal olarak bu işi çözer, çözmesinide bekliyoruz”dedi
Yerebasmaz, birde mahallemizde kol gezen bir sürü başı boş köpekler var. Kim ve kimler tarafından bırakıldıkları belli değil. Bu hayvanlar aç. Yemeye bir şey bulamadıkları için insanlara saldırıyorlar. Açlıktan pire atmışlar. Biran evvel yetkililerden bu sorunlarımıza çözüm bulmalarını bekliyoruz.