Haber : Muharrem Göç
Gaziler Günü her yıl olduğu gibi bu yılda geniş bir protokol ve vatandaş katılımı ile kutlandı.
Törene Kaymakam Bekir Atmaca, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Salih Gödek, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halit Gülten, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, Fatsa Gaziler Derneği Başkanı Abdullah Eraslan, daire müdürleri , gaziler ve gazi yakınları ve öğrenciler katıldı.
Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Mustafa Bilgü yaptı. “ Gazilik vatanına milletine göz diken düşmanlarla mücadele eden muhabereye katılan savaşlardan sağ salim dönen yiğitlere verilen unvandır diyen Bilgü, milletleri millet yapan bir takım değerler vardır. O değerler yaşar millet olmanın bilincinde yaşarız. İşte bu değerlerden biriside gaziliktir” dedi.
Program katılan öğrencilerin şiir okuması ve öğleyin Kültür Sarayında gazilere verilen yemekle son buldu.