2013-2014 Eğitim- Öğretim yılı TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre:
ANAFEN DERSANESİN’DEN
Fen Lisesine: 54 öğrenci
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesine: 30 öğrenci
Diğer Anadolu Lisesilerine: 156 öğrenci
Anadolu İmam- Hatip Lisesilerine: 65 öğrenci yerleşti.
Fatsa Anafen Dersanesi Müdürü Taner SARIHAN, gelmiş geçmiş en yüksek başarıya imza attıklarını belirtti. Geçen yıl Anafen Dersanesi olarak 25 öğrencimiz fen lisesine yerleşirken bu yıl bu sayı 54’e yükseldi. Bu rakam yüzde yüzün üzerinde bir artıştır. Başarının sırrı kaliteli öğretmen kadrosu, kurum disiplini, 1. Sınıf doküman kullanımı ve fedakârane ekstra çalışmalarla açıklanabilir. 2014-2015 Eğitim – Öğretim döneminde de Fatsa halkına kaliteli hizmet sunmak için mücadele edeceğiz. Mevcut başarımızı daha da yükseltmeye çalışacağız. Bu başarıda emeği geçen velilerimize, okul idareci ve öğretmenlerine ve Anafen kadrosuna teşekkür eder, desteklerinin devamını bekleriz.