Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Emre Eser’i kısa dönem askerlik görevini ifa etmek üzere Kastamonu’da Jandarma Birliği’ne teslim etmek üzere daha önce Kastamonu-Küre ilçesi Etibank Müessese Müdürlüğü’nde 4 yıl görev yapan meslektaşımız Muharrem Göç ile birlikte teslim etmeye giderken yolda aradığımız değerli dostumuz, Fatsa’nın damadı, eniştemiz Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan beyefendinin o kadar işinin arasında bizlere gösterdiği misafirperverlik örneği gerçekten bizleri memnun etti. Kastamonu ilimizde açıkça söylemek gerekirse Ziver müdürümüzün sayesinde hiçbir yabancılık çekmedik. Güzel bir şehir.
Çalışkan ve meselelere vakıf olan İl Kültür ve Turizm müdürümüz Ziver Kaplan, “Kastamonu turizmde son üç dört yıldır büyük yol kat edildiğine dikkat çekerek, bölgede turizme yönelik işletmelerde yeni açılışlar olduğunu, bunu da yeni açılan konaklama sayılarının artmasından anlıyoruz. Konaklama yerlerimizde artışlar var. Tarihi ve kültürel varlıklarımızın restorasyonları hızla tamamlanıyor. Turizme yönelik işletmelerde açılışlar var. Turizm belgeli işletmelerimiz artış gösteriyor'' dedi.
Bizde çalışkan ve başarılı Ziver Kaplan müdürümüze göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz.