Giyim Eşyaları Odası Başkanı Cemal Paşalıoğlu, Su faturalarının vatandaşa çok yüksek geldiğini söyleyerek “Elekçi ve Bolaman derelerinin ortasından aktığı bir ilçede üyelerimizle birlikte bizde bu kadar pahalı su içilmesini yadırgıyoruz doğrusu ”dedi.
Paşalıoğlu, odamıza üye olan esnaf arkadaşlarımız bize her gün sitem ediyorlar.” Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi olarak niye bunları gündeme getirmiyorsunuz. Niye konuşmuyorsunuz? diye. Bizde tabiki bunun karşılığında halkın beyanatını, halkın izlenimini, halkın düşüncelerini yetkililere açıklamak durumundayız ” dedi.
Biz sivil toplum kuruluşları temsilcileri olarak bu konuları birlikte istişare yapıp kamuoyu önünde paylaşıp, yetkili kişilere duyuracağız, İnanın samimiyetimle söylüyorum sokakta rahatsızız. Vatandaş bizi rahatsız ediyor. Bunun biran önce Büyükşehir Belediyesi tarafındanda kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek. Bizim istediğimiz yetkililerin bu konuda doyurucu bir açıklama yapıp bizde üyelerimize bunu anlatalım dedi.
Fatsa’nın ekonomik şartları fındığın yüzde seksen beşinin yanması şehirdeki esnafımız büyük ölçüde etkilenmiştir diyen başkan Paşalıoğlu, “bizler esnafımıza sık sık ziyaretlerde bulunduğumuzda onların dertlerini dinledikce bizlere sitemkar davranıyorlar, günümüzde malum kiralar yüksek, çok şükür ben kira vermiyorum ama bu benimle bitecek değil. Malum kira,elektrik, su dükkanlarının kaçınılmazları. Kira ile birlikte bu yüklerde esnafın üzerine binince sıkıntılar dahada artıyor. Yetkililer bu konuya el atacaklarını umuyorum”dedi