22 Nisan 2024

FATSA ÇERKEZLER TEPESi YAŞAM ALANI 1.ETABI MART AYINDA HiZMETE GiRiYOR

  • PDF
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar şehrin yeni yaşam alanı Çerkezler Tepesi Yaşam Alanında yüklenici firma yetkilileri ile incelemelerde bulundu.
   Çerkezler Tepesi Yaşam Alanında tamamen Fatsa Belediyesi öz kaynaklarıyla 3 etap halinde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Kibar, “Projemizin 1. etabını İnşallah Mart ayı sonuna kadar 40 milyon liralık bir yatırımla vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.
 
PROJEDE NELER VAR
 
Fatsa Çerkezler Tepesi Yaşam Alanı projesinde yeşil alanlar, şifa ormanı, endemik bitki türleri, orman okulu, piknik alanları, yürüyüş yolları, seyir terasları, restoran, semaver alanı, açık sergi alanı, çocuk oyun alanları, spor alanları, etkinlikler için hizmet ünitesi, gölet, kır kahvesi, fotoğraf platosu, resim ve sanatsal faaliyet alanları, amfi tiyatro, mini film platosu, orman içerisinde okuma salonu, kitap kafe, bisiklet ve yürüyüş yolları ile bungalov evler yer alacak.
 
“TAMAMI 100 BİN METREKARE ALANDAN OLUŞUYOR”
 
Çerkezler Tepesi Yaşam Alanında gerçekleştirdiği incelemenin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa'mızın yeni cazibe merkezi Çerkezler Tepesi Yaşam alanı yaklaşık 100 bin metrekare alan üzerinde 95 bin metrekaresi ormandan oluşuyor. Yeni yaşam alanımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu sabah yüklenici firmamız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte alanın tamamını gezerek çalışmalar konusunda bilgi aldık. 3 etap halinde gerçekleşecek olan projemizin 1. etabını inşallah Mart ayı sonuna kadar tamamlamış olacağız 2. ve 3. etabını da yüzde 75’lik kısmını da Haziran ayı sonuna kadar yaz gelmeden vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.
 “VATANDAŞLARIMIZDAN DA FİKİR ALACAĞIZ”
 
Çerkezler Tepesi Yaşam Alanı içerisinde gencinden yaşlısına ve engellisine herkesin keyifle zaman geçirebileceği bir alan oluşturma yolunda her bir bölümün ayrı ayrı düşünüldüğünü ifade eden Başkan Kibar, “İnşallah projemizin ilerleyen safhalarında sahada tüm hemşerilerimizle birlikte onların fikirlerini dağıtarak başka yenilikleri de alana katmayı düşünüyoruz. Projemiz tamamen Fatsa Belediyemizin öz sermayesiyle öz kaynaklarıyla hayata geçecek. Şu an için ilk etabının yaklaşık 40 milyon liralık bir yatırımla vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Fatsa'mıza. 
 
Dolunay mahallemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde