22 Nisan 2024

BÜYÜKŞEHİR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN ELİNDEN TUTMAYA DEVAM EDİYOR

  • PDF

Ordu Büyükşehir Belediyesi Buharalı Şakir Efendi Aşevinde günlük olarak hazırlanan sıcak yemekler ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ordu’ya gelen depremzedelere maddi ve manevi yardım seferberliği içerisindeyken bir yandan da Ordu’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların elinden tutmaya devam ediyor. Yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç ailelerin her türlü ihtiyacının giderildiği yardımlarda günlük yemek ihtiyaçları da Büyükşehir Belediyesi Buharalı Şakir Efendi Aşevinden karşılanıyor. Yemekte kullanılan malzemeler ise yerli üreticiden alınarak çiftçiye de destek olunuyor.

SICAK YEMEKLER KAPI KAPI ULAŞTIRILIYOR

Her gün özenle aşevinde hazırlanan sıcak yemekler, sabahın ilk ışıklarında yola koyulan Büyükşehir Belediyesi ekiplerince başta kırsal mahalleler olmak üzere kapı kapı dolaşılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

ÇİFTÇİNİN ÜRETTİĞİ AŞ OLUYOR

Yaz-kış demeden sıcak yemekleri kesintisiz ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Büyükşehir Belediyesi böylelikle sofraları boş bırakmazken sözleşmeli tarım modeli ile yerli üreticiden satın alınan malzemeler ile de çiftçiye destek oluyor.

VATANDAŞLAR PROJEDEN MEMNUN

Ordu Büyükşehir Belediyesinin bu hizmetini alan vatandaşlar ise projeden oldukça memnun. Özellikle evde yemek yapamayacak durumda olan yaşlı ve hasta vatandaşların sofralarını bereketlendirerek takdir kazanan proje onlara büyük kolaylık sağlıyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde