04 Aralık 2022

Aybastı Belediyesi Vergi Borcunu ve Halk Bankası Kredi Borcunu Sıfırladı

  • PDF
“Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan Vergi Borcu Yoktur Evrakını Aldı”
 
2019 yerel seçimlerinde AK Parti Belediye Başkanı olarak seçilen ve Nisan 2019 tarihinden itibaren görevini sürdüren Beytullah Geçtan titiz çalışmalar neticesinde Aybastı Belediyesi adına bulunan vergi borçlarını sıfırlayarak ‘’ Borcu Yoktur ‘’ evrakını aldı. 
6 Milyon 112 Bin 281 Lira Aybastı Belediyesi’nin kendi adına borcu bulunuyordu. Aynı zamanda kapanan belde belediyeleri Pelitözü Belediyesi, Çakırlı Belediyesi ve Alacalar Belediyesi’nin de geriye dönük 2014 yılından bu yana süre gelen tüm vergi borçları kapatıldı. AYBEL Personel Şirketi adına bulunan vergi borcu da kapatılarak Aybastı Belediyesi büyük bir borç yükünden kurtulmuş oldu.
Belediye Başkanı Beytullah Geçtan yaklaşık 7 Milyon Liralık vergi borcunu görevde bulunduğu 41 aylık sürede ödeyerek büyük bir başarıya daha imza attı. 
Halk Bankası Kredi Borcu Bitti
2018 Yılında Aybastı İmam Hatip Anadolu Lisesi arsası kamulaştırılması için çekilen ve geri ödemesi 1 Milyon 435 Bin Lira olan borç ödendi. Kamulaştırma işlemleri tamamlanan fakat bir türlü başlanamayan Aybastı İmam Hatip Lisesi Belediye Başkanı Beytullah Geçtan’ın büyük gayretleri neticesinde 2020 yılında ihale oldu, inşaatı hızlı bir şekilde tamamlanarak öğrencilere hizmet vermeye başladı. Başkan Geçtan Halk Bankasına ödemiş olduğu borç hariç 20 Milyonluk okul yatırımını Anadolu İmam Hatip Lisesi ile birlikte ilçeye kazandırdı.
 
17 Şantiye Var, Piyasa Borcu Yok
 
AK Parti hükümeti, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Aybastı Belediyesi yatırımları dahilinde ilçeye 16 şantiye kurularak yatırım yapıldı. Aybastı Tekstil Park, Gençlik Merkezi, Dış Cephe İyileştirme Projesi, Aybastı Küçük Sanayi Sitesi, Yayla Gölet Çevre Düzenleme Çalışmaları, Perşembe Yaylası Ahşap Dükkan Porjesi, Sanayi Sitesi Alanı Taş Duvar ve Zemin İyileştirme Çalışmaları, Sanayi Sitesi Fore Kazık Çalışmaları, Baydarlı Su Hattı Yapım İşi, Armutlu Mahallesi Yeni İçme Suyu Hattı Çalışmaları, Sarıyar Mahallesi Elektrik Hattı Yenileme Çalışmaları, Kutlular Mahallesi Elektrik Hattı Yenileme Çalışmaları, Perşembe Yaylası Yer Altı Elektrik Hattı Yenileme Çalışmaları, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yapım İşi, Anadolu İmam Hatip Lisesi Yapım İşi, Atatürk Ortaokulu Yapım İşi, Perşembe Yaylası İçme Suyu ve Atık Su Alt Yapı Çalışmaları yapılan hizmetler arasında yer aldı.
Aynı zamanda Aybastı Belediyesi Ordu Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile ilçede beton yol, sathi kaplama, stabilize yol çalışmalarında yatırımlar yapıldı. Aybastı Belediyesi piyasa borcu yapmadan 41 Ay boyunca milyonluk yatırımları ilçeye kazandırdı.
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde