31 Mayıs 2023

KIŞ FESTİVALLERİ BAŞLIYOR

  • PDF

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER:

 

“ORDU’DA TURİZMİ CANLANDIRIYORUZ. HEDEFİMİZ KIŞ SEZONUNDA 19 İLÇEMİZDE KIŞ FESTİVALİ YAPMAK”

 

“KAÇAK ET DENETİMLER KONUSUNDA KALEMİ KIRDIK, YASAL OLMAYAN HİÇBİR ÜRÜN ORDU’YA GİRMEYECEK”

 

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK HER ALANDA AKTİF ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi 2022 yılı Ocak Ayı Olağan Toplantısı yapıldı.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığı’nda Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Güler, gündeme ilişkin açıklamalar ve yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi.

 

 “3 AY DEĞİL 12 AY ORDU”

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak turizme özel önem verdiklerinin altını çizen Başkan Hilmi Güler, Ordu’nun 3 ay değil 12 ay gezilecek bir şehir olması için her alanda özel çalışma yaptıklarını söyledi.

 

Başkan Güler yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

 “Ordu’da turizmi 12 aya yaymak için başlattığımız çalışmalar yapacağımız kış festivalleri ile devam edecek. Büyükşehir olarak bu konuda ciddi çalışmalar yaptık. Hedefimiz kış sezonunda 19 ilçemizde kış festivali yapmak.  Eskiden kış denildiği zaman akıllara sadece Çambaşı geliyordu. Şimdi diğer ilçelerimiz de de festivaller yapılacak. Akkuş ilçemizde başlayacağımız kar festivali sırayla, Mesudiye, Gölköy, Kabadüz ve diğer ilçelerimiz ile devam edecek. Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız nerede kayılacak yer varsa orada festival yapmak. Bu sayede hem oradaki esnaflar dükkânlarını açık tutacaklar hem de ekonomik açıdan nefes almış olacaklar. Dolayısıyla Ordu’da 3 ay değil 12 ay yaşayacağız.”

 

“KAÇAK ET KONUSUNDA KALEMİ KIRDIK”

 

Büyükşehir Belediyesi olarak kaçak ete asla müsaade etmeyeceklerini belirten Başkan Güler, bu konuda kalemi kırdık. Yasal olmayan hiçbir ürün Ordu’ya girmeyecek, dedi.

 

Başkan Güler yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Ordu’nun giriş ve çıkışlarında et kontrollerine başladık.  Büyükşehir Belediyesi olarak et kontrolleri, hayvan kesimi, hallerin durumu ve balıkçılığı çok sıkı mercek altına aldık. Ordu’ya yasal olmayan önemli miktarda kayıt dışı et girişi var. İlimize gelen bu kayıt dışı etleri Büyükşehir Belediyesi olarak çok sıkı takip ve kontrol ediyoruz. Bazı bulgularla bu işin üstünde daha sıkı durmamız gerektiğinin kanaatine vardık. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda bizler çok sıkı çalışma yapıyoruz. Aynı çalışmayı ilçe belediyeleri olarak sizlerin de yapmalarını istiyorum. Açık söylemek gerekirse kayıt dışı et konusunda kalemi kırdık. Kim yanlış yaparsa bunun hesabını verecek. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak son derece modern AB normlarında mezbahanemiz var.  Yapmış olduğumuz bu sıkı takip sonucunda bu tesisimizdeki kesim oranı yüzde yüz artış gösterdi. İlimize dışardan gelen ve yasal olan etlere bir şey demiyoruz. Ama bunun dışında gelen kayıt dışı etleri önleme konusunda mücadelemiz devam edecek. Bu konuda biz kesin kararlıyız.  Aynı denetimleri hallerde de yapacağız. Hallerde sebze ve meyve girişlerinde de aynı kararlılığı ortaya koyacağız. Yine balık hallerinde de aynı denetimleri yapacağız. Yasal olmayan hiçbir ürün ilimize giriş yapamayacak. Bu konuda çok ciddiyiz.” dedi.

30 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

İhtisas komisyonundan gelen raporlar ve dairelerden gelen tekliflerle toplam 30 gündem maddesinin görüşüldüğü Meclis Toplantısı’nda 25 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 5 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

BİR SONRAKİ TOPLANTI 10 ŞUBAT’TA

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi bir sonraki toplantısını 10 Şubat 2022 Perşembe günü saat 14.00’te Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.​

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde