04 Aralık 2021

CHP HEYETİNDEN ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASINA ZİYARET

  • PDF
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Veli Ağbaba, CHP Ordu Milletvekili Sayın Mustafa Adıgüzel, CHP Adana Milletvekili Sayın Burhanettin Bulut, CHP Ordu İl Başkanı Sayın Atila Şahin, CHP Gülyalı Belediye Başkanı Sayın Ulaş Tepe ve Altınordu CHP İlçe Başkanı Sayın Yelda Dalak Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını Ziyaret Etti. CHP Heyetini Oda Başkanı Bahadır Baş, Oda Kurul ve Komisyon üyeleri ile meslek mensupları karşıladı. Muhasebe mesleğinin sorunlarından oluşan bir dosya CHP yöneticilerine teslim edildi.
 
ASGARİ ÜCRET YILDA İKİ DEFA ALTIŞAR AYLIK DÖNEMLER HALİNDE BELİRLENMİLİDİR
 
Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; “ Kurumların açıkladığı verilere güvenimiz kalmadı yani ekonomi, büyüme ve enflasyon ile ilgili açıklanan verilere baktığımız da sayılar ve gerçeklerin örtüşmediğini görüyoruz. Asıl önemli olan toplumumuzun 100 yıllık Cumhuriyetin kurumlarına güveni kayboluyor, açıkladığı verilere güven duyamıyoruz, bu bizler için sonuçlardan çok daha önemli bir değer kaybıdır.
 
2015 yılına kadar asgari ücret altışar aylık dönemlerde yılda iki defa açıklanıyordu. Kişi başına düşen milli gelirin azaldığı bu günlerde asgari ücretlinin gelirlerinin her geçen gün daha da erimektedir. Döviz kurlarının artması, enflasyonun yükselmesi ve gelir adaletsizliği ile asgari ücretlinin gelirlerinin azaldığını görüyoruz. Asgari ücret yılda iki defa altışar aylık dönemler halinde belirlenmelidir.
 
Mali Müşavirlik mesleği ile ilgili sorunlarımız var. Çözüm bekleyen birçok talebimiz var. Mali Müşavirlik hizmetlerinde KDV oranının %18den %8e indirilmesini, genç meslektaşlarımız için KOSGEB destekleri sağlanmasını, yeşil pasaport hakkının verilmesini, arabuluculuk yetkisinin verilmesini talep ediyor ve takip ediyoruz. Pandemi süresince yaptığımız çalışmaların farkında olan, bizlerin emek ve çabalarına teşekkürlerini sunan CHP Genel Başkan Yardımcılarına ve Milletvekillerine, şahsım ve odamız adına teşekkür ediyorum.” dedi.
 
TÜRMOB’UN 
KATKILARI İLE ÜLKEMİZİN REFAHI VE GELİŞMESİNİ HEP BİRLİKTE SAĞLAYACAĞIZ
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Pandemi döneminde kısıtlamalardan etkilenmeyen, hizmetlerini zor koşullarda kesintisiz devam ettiren, hiç kapanmayan mesleklerin başında siz Mali Müşavirler de yer alıyorsunuz. Bizim için, ülkemiz için meslek örgütleri siyasi partiler kadar önemlidir. TÜRMOB Türkiye’nin en önemli meslek örgütlerinden birisidir. Hem ekonominin hem de Türkiye’deki güncel durumu öğrenmek için TÜRMOB’un verilerine, paylaşımlarına bakmak yeterli olabiliyor. Türkiye’de son dönemde kayıtdışı ekonomiden çok bahseder olduk. TÜRMOB aslında üyeleri mali müşavirlerin ürettiği hizmetleri ile Türkiye’de ekonominin kaydının tutulduğu bir meslek kuruluşudur. 
TÜRMOB önemli bir organımız çok sorunlarımız var. Bütün meslek örgütlerinin mesleki alanlarıyla ilgili görüş ve çözüm önerilerine başvurarak, TÜRMOB’un, sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile ülkemizin refahı ve gelişmesini hep birlikte sağlayacağız. Heyet adına mali müşavirlere ülkemizin geleceği için verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
 
EKONOMİK SORUNLARI ÇÖZEBİLİRİZ AMA TOPLUM OLARAK AYRIŞIRSAK SORUNLARIMIZI ÇÖZEMEYİZ
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; “TÜRMOB’umuzun, meslek odalarımızın, mali müşavirlerin olduğu gibi bütün mesleklerin ve meslek örgütlerinin ciddi soruları var. Mali Müşavirler olarak Pandemi döneminde tüm risklere rağmen fedakar çalışmalar yaparak ekonominin sürdürülmesi, ülkemize katkı sunmak için yoğun çaba sarfettiniz. Demokrasi ve adaletin olmadığı yerde ne değişim olur ne de gelişme olur. Toplumun bütün kesimlerinde ciddi bir rahatsızlık var. İşçi dertli, işveren dertli, çiftçi dertli, sivil toplum kuruluşları dertli. Toplumda ciddi bir ayrışma ve kopma var. Ekonomik sorunları çözebiliriz ama toplum olarak ayrışırsak sorunlarımızı çözemeyiz. 
Her geçen gün yeni sorunlar ortaya çıkıyor, Türkiye bunu hak etmiyor. Kendi bölgemiz için söylüyorum fındığımız para etmedi, artık önümüzü göremiyoruz. Son günlerde olumsuz olaylar yaşansa da gelecek ile ilgili iyimser bakmalıyız, kaderimiz olarak görmeyelim, aynı şeyleri tekrarlayarak ilerleyemeyiz. Bu kötü gidişata dur demek önümüzdeki günlerde hepimizin elinde. Hangi meslek grubuna bakarsak bakalım sorunları çok fazla ama unutmayalım ki sorunların çözümü de bizleriz. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş tarafından ziyaret anısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Veli Ağbaba ve CHP Adana Milletvekili Sayın Burhanettin Bulut’a Ordu serenderi hediye edildi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde