Kış Lastİğİ Uygulaması 1 Aralık’ta Başlıyor
![](/cache/multithumb_thumbs/b_250_170_16777215_0___ckfinder_userfiles_images_ksls.jpg)
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca hazırlanan 1 Nisan 2017 tarihli Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul ve Esaslar Tebliği doğrultusunda Ordu’da uygulanacak kış lastiği uygulaması belirlendi.
Ordu Valiliğinin 18 Kasım 2019 tarihli ve 2019/01 sayılı “Ordu İli Yolcu ve Eşya Taşımalarında Kullanılan Taşıtlar İle İlgili Kış Lastiği Uygulamasına Dair Karar” ile Ordu ile merkezi ile ilçelerinde yolcu ve eşya taşımalarında kulla-nılan kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, kamyonet ve ticari faaliyet gösteren A tipi yetki belgeli ve T plakalı otomobil türü araçların 1 Aralık 2019 – 1 Nisan 2020 tarihleri arasında Kış Lastiği takmaları zorunlu olmasına karar verildi.
Konuyla ilgili kaymakamlıklar ve ilgili kurumlara bir yazı gönderilerek, 1 Aralık 2019 tarihinde başlayacak Kış Lastiği takma zorunluluğunun, il merkezi ve ilçelerde hassasiyetle uygulanması ve uygulamanın sıralı amirlerce takip edilmesi istendi.
Yorum ekle