SEÇİMİN GALİBİ AKYÜREK OLDU
![](/cache/multithumb_thumbs/b_250_170_16777215_0___ckfinder_userfiles_images_glpp.jpg)
Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Olağan kongresini Pazar günü Grand Tesk otel toplantı salonunda yaptı. Başkanlık seçimi yarışında ise Erdoğan Akyürek ve Ordu Lokantacılar Odası başkanı Mehmet Kaya yarıştı. Seçim sonucunda Erdoğan Akyürek seçildi.
Eski başkan Aydın Bostancıoğlu’nun vefatı ile 7 aydır başkanlık görevi yönetimin kendi arasından seçtiği Erdoğan Akyürek tarafından yürütülmekte idi.
44 odada çeşitli meslek grubundan 326 delegeye sahip birlik seçimlerinde üst kurul üyelerinin de oylarıyla toplam 319 oy kullanıldı. Saat 10:00’da başlayan oy verme işlemi 17.00’de sona erdi. Seçimler öncesi yapılan konuşmalarda adaylar birbirlerine başarılar diledi.
Yapılan seçim sonucunda 319 oyun 162’sini alan Erdoğan Akyürek birlik başkanlığına seçildi. Diğer Aday Mehmet Kaya ise 157 oy aldı.
Başkan Akyürek sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, kendisine destek veren üyelere teşekkür etti. Akyürek, bundan sonraki süreçte esnafların sorunlarının çözümü için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını ifade etti.
Birlik yönetim Erdoğan Akyürek başkanlığında, Özcan Demirkol,Ahmet Aktaş, Saffet Bulu, Adem yavuz,Sefa duran ve Halil Altun’dan oluştu. Haber-Muharrem Göç
Yorum ekle