YAHŞİ YEŞİL IŞIK YAKTI
![](/cache/multithumb_thumbs/b_250_170_16777215_0___ckfinder_userfiles_images_yh4_11_2016.jpg)
Yahşi : Ordu'ya daha iyi hizmet edebilmek adina ileriki günlerde siyasete girebileceği sinyalini verdi.
Türkiye'nin ilk katılım bankası Albaraka Türk'ün genel müdürlüğünü başarılı bir şekilde yedi yıldır yürüten Ordulu hemşerimiz Fahrettin Yahşi, Albaraka Türk yönetim kurulu üyesi seçilerek görevini yardımcısı Melikşah Utku'ya devretti.
Yahşi, 1965 yılında Fatsa’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden lisans, 2014 yılında da Marmara Üniversitesi Bankacılık ve siğortacılık Enstitüsü Bankacılık bölümünden doktora diploması aldı. 1987'de bankalar yeminli murakıbı olarak çalışmaya hayatına atıldı.
Daha sonra 1996-1998 yılları arasında Ege Bankta genel müdür yardımcısı olarak çalışan Yahşi,1998'te Albaraka Türk'te genel müdür yardımcısı, 2009 yılında da Bankanın genel müdürü oldu.
Yahşi’nin, Albaraka Türk Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin yanı sıra akademik çalışmalara da ağırlık vereceği, aile içi konuşmalarda ise Ordu'ya daha iyi hizmet edebilmek adina ileriki günlerde siyasete girebileceği sinyalini verdi...
Yorum ekle