16 Eylül 2019

sumeyra

AK PARTİ’NİN EN ŞANSSIZ ADAY ADAYLARI

  • PDF

Ak Parti’de aday belirleme süreci sürüyor. Bu süreçte kamuoyundaki kulisler heyecan oluşturuyor.

Muhalefet partileri aday belirleme sürecini tamamladı ve sahaya indi.

Gözler AK Parti’nin adayında. Açıklanması ise an meselesi olabilir.  Sokakta AK Parti’nin adayından beklenti büyük. Fatsa Belediye Başkanlığı koltuğuna yakışacak birikim ve karizmada olacak bir aday açıklansın isteniyor.

Bilindiği gibi 14 aday adayı başvurusu ve mevcut Belediye Başkanı Muharrem Aktepe ile 15 kişinin ismi gündemde. Bu isimler arasında bu görevi sırtlayacak ciddi isimler var. Bununla birlikte isimler üzerinden çeşitli tahminlerde yürütülüyor.

Listeye baktığımızda, Belediye Başkanlığı yapabilecek isimleri sıralarsak seçenekleri bir elin parmaklarına indirmek pek te zor görünmüyor.

Öte yandan bu listede şanssız görülen isimler de mevcut.

Geçtiğimiz dönem ilçe başkanlığı yapan, 7 Haziran 2015 seçimlerinde partisinin oy oranlarını aşağıya çeken, ilçe Başkanlığı kongresine üç gün kala görevden alınan, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olarak başvuran fakat aday gösterilemeyen aday adayı listenin en şanssız aday adaylarının başında gösteriliyor.

Kendisini belediyeci bir kişilik olarak tanımlayan, akademisyen aday adayı “Belediye Başkanı olduğum taktirde, aday adayı olduğum zaman diliminde şahsıma sıcak yaklaşmayanlara acaba rövanşist mi davranmalıyım” diyerek bazı basın yayın organlarına tehditkar söylemlerde bulunuyor. Ancak bu isim şanssız gösterilen adayların içinde yer alıyor.

Bir diğer kulis bilgilerine göre geçen 15 yıllık sürede ilçe yönetimlerinde aktif görev almış hiçbir ismin aday olamayacağı bilgisi mevcut.

Fatsa adına birikim ve tecrübeye sahip kişiliklerin aday olması tek temennimizdir.

 

Son Güncelleme: Perşembe, 22 Kasım 2018 11:28

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde