28 Eylül 2020

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIRLANIYOR

  • PDF
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi, il genelindeki me-zarlıklarda yoğun ve hummalı bir bakım onarım çalışması başlattı.
 
Ramazan Bayramı’nda vatandaşların kabir ziyaretlerini temiz ve düzenli ortamlarda gerçekleştirmesi için faaliyetlerini yo-ğunlaştıran Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, mezarlıkların genel temizlik ve bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, korona virüs salgını dolayısıyla çalışma esnasında koruyucu ekipman ve maskeleri ile sosyal mesafe kurallarına uyarak faaliyetlerini devam ettiriyor.
BAŞKAN GÜLER: “HUMMALI BİR ÇALIŞMAMIZ VAR”
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 19 ilçedeki mezarlıklar ve şehitliklerde hummalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Başkan Güler, “Ramazan Bayramı’nda şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi mezarlıklar. Vatan-daşlarımızın ziyaretlerini temiz ve düzenli bir ortamda yapmaları için çalışmaları hızlandırdık. Ekiplerimiz me-zarlıklarda, genel temizlik çalışmalarının yanı sıra bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Ramazan Bayramı öncesi ilçelerimizdeki tüm mezarlıkları bayram ziyaretine hazır hale getirecekler” dedi.
 “MİNNET VE ŞÜKRANLA 
ANIYORUZ”
Vatan için canlarını feda eden şehit kabirlerinin de bakımlarının düzenli olarak yapıldığını vurgulayan Başkan Güler, “Ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimiz için ne yapsak azdır.  Şehit kabirlerimizin ve şehitliğimizin temizliği düzenli olarak yapılıyor. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde