16 Eylül 2019

Trabzon, Giresun Ordu... Karadeniz'de İmamoğlu fırtınası

  • PDF
         Ekrem İmamoğlu Karadeniz ziyaretinde Trabzon ve Giresun'un ardından Ordu'da konuştu. Binlerce kişi İmamoğlu'nu görebilmek için Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.
”BUNLARI, ‘AMİN’ DİYE DİYE AKILLI YAPACAĞIZ”
Kendisini 31 Mart öncesinden misli misli güçlü hissettiğini belirten İmamoğlu,. ”Sizler, ben televizyonlarda konu-şurken, çocuklarınızın kulaklarını kapatmasını istemeyeceksiniz. Birileri kötü sözü gelenek haline getirmiş. Birileri işi gücü bırakmış, benimle uğraşıyor. 18 günde bile İstanbul’a hizmet ürettim. Akılcı ve şeffaf bir yönetim olduğumuzu ispat ettik.Dertleri, Ekrem’in soyu sopu Neymiş? Yunanmış, Pontusmuş. Allah akıl versin bunlara ya. Ben, onların yürüdüğü akılsız yola girmeyeceğim. Sırtımı onlara, yüzümü size döneceğim. Onların hepsini Allah’a havale ediyorum. Dün birisi Trabzon’da diyor ki, ‘Terörün kucağında’. Ben, bir tek anamın kucağını bilirim. Allah onu diyenlere de akıl versin. Niye diyorum biliyor musunuz? Bol bol ‘Amin’ deyin diye. ‘Amin’ diye diye bunları akıllı yapacağız.Bu kardeşiniz İstanbul’da görev yaparken en önemli görevi şu olacak: Namuslu, ahlaklı, çalışkan olmaya söz veriyorum. Sizi asla mahcup etmeyeceğim. Beni izleyenlere örnek olacağım”
ONLAR KAVGA, BEN BARIŞ 
İSTİYORUM”
Çocuklara hizmet etmeye söz veriyorum. Bayrağıma, milletime, vatanıma bağlı kalarak namuslu olmaya söz veriyorum. Ben, 40 haneli bir köyde doğmuş Karadeniz’in bir çocuğu olarak İstanbul’da üniversitesini bitirmiş bir anne babanın evladı olarak İstanbul’a belediye başkanı oluyorsam, bunu neye borçluyum? Cumhuriyet’e, demokrasiye ve Atatürk’e borçluyum. Ben, İstanbul’a giderken sizlerin selamlarını İstanbul’a götüreceğim.Ben İstanbul’da herkesi kucaklaştıracağım barış-tıracağım. Onlar kavga ettirmek istiyor, ben, barıştıracağım. Atatürk ne demiş, ‘Yurtta barış cihanda barış.’ Onun için İstanbul’u barıştırmak benim en önemli görevim olacak. Size söz veriyorum Her şey çok güzel olacak. Ben sizi çok seviyorum... Kaynak: Trabzon, Giresun Ordu... Karadeniz'de İmamoğlu fırtınası 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde